Construction work (№10694909)


Link to original

To view links to the source need to register

Publication date


23-10-2018

Description


  1. Section I. Contracting authority
    1. Name, addresses and contact point(s)
      Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej-Rzeszów Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
      ul. Staszica 24
      Rzeszów
      35-051
      Poland
      Contact point(s): 35-051
      For the attention of: Barbara Blajer-Pisarek, Anna Brylewska, Łukasz Paja
      Telephone: +48 178545222
      E-mail: [email protected]
      Fax: +48 178541707
      Internet address(es):
      General address: http://www.mpec.rzeszow.pl



    2. Main activity
      Production, transport and distribution of gas and heat
    3. Contract award on behalf of other contracting authorities
      The contracting authority is purchasing on behalf of other contracting authorities: no
  2. Section II. Object of the contract
    1. Description
      1. Title attributed to the contract by the contracting authority

        „Budowa przyłączy cieplnych wysokich parametrów do budynków mieszkalnych wielorodzinnych w rejonie ul. Paderewskiego w Rzeszowie”, z wyłączeniem odcinka X-Y, realizowana w ramach pn. „Budowa nowych sieci, przyłączy i węzłów do nowych obiektów” (POIS.01.06.02-00-0018/16-00) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działanie 1.6 Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe, Poddziałanie: 1.6.2 Sieci ciepłownicze i chłodnicze dla źródeł wysokosprawnej kogeneracji.

      2. Type of contract and location of works, place of delivery or of performance
        Works
        ExecutionMain site or location of works, place of delivery or of performance:

        w rejonie ul. Paderewskiego w Rzeszowie.

      3. Information about a public contract, a framework agreement or a dynamic purchasing system (DPS)
      4. Short description of the contract or purchase(s)

        III/1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa przyłączy cieplnych wysokich parametrów do budynków mieszkalnych wielorodzinnych w rejonie ul. Paderewskiego w Rzeszowie”, z wyłączeniem odcinka X-Y, realizowana w ramach pn. „Budowa nowych sieci, przyłączy i węzłów do nowych obiektów” (POIS.01.06.02-00-0018/16-00) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działanie 1.6 Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe, Poddziałanie: 1.6.2 Sieci ciepłownicze i chłodnicze dla źródeł wysokosprawnej kogeneracji.

        2. Przedmiot zamówienia podzielony jest na trzy Części:

        Część 1: Roboty technologiczne ziemne i odtworzeniowe związane z budową sieci i przyłączy cieplnych (za wyjątkiem robót z Części 2) zgodnie z dokumentacja projektową.

        Część 1a: Roboty technologiczne ziemne i odtworzeniowe związane z budową sieci i przyłączy cieplnych na odcinkach A-B i C-D (za wyjątkiem robót z Części 2) zgodnie z dokumentacją projektową.

        Część 2: Wykonanie poduszki utwardzającej z geowłókniną na odcinku od pkt Z5 w kierunku przyłączanych budynków, zgodnie z Rozdziałem III.1. pkt 5 PBW oraz zgodnie ze schematem wykonania poduszki przestawionym w PBW.

        III/2. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia, o którym mowa w Rozdziale III zgodnie z:

        2.1. Projektem Budowlano – Wykonawczym zwanym dalej PBW, stanowiącym Załączniki nr 1 do SIWZ.

        W PBW podano nie obligatoryjnie nazwy/typy urządzeń, a ich dobór przez Wykonawcę musi być zgodny z wymaganiami Zamawiającego wskazanymi w niniejszej SIWZ.

        2.2. Geotechnicznymi warunkami posadowienia, stanowiącymi Załączniki nr 2 do SIWZ.

        2.3. Operatem wodnoprawnym, stanowiącym Załączniki nr 3 do SIWZ.

        2.4. Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, stanowiącą Załącznik nr 4 do SIWZ.

        2.5. Uzgodnieniami z władającymi nieruchomościami, stanowiącymi Załącznik nr 5 do SIWZ.

        2.6. Warunkami Technicznymi jakim powinny odpowiadać materiały na wykonanie podziemnych sieci ciepłowniczych z rur i elementów preizolowanych w systemie ciepłowniczym miasta Rzeszowa, stanowiącymi Załącznik nr 6 do SIWZ.

        2.7. Warunkami wykonania i odbioru złączy rur (muf) metodą zgrzewania elektrooporowego oraz instalacji złączy termokurczliwych w systemie ciepłowniczym Rzeszowa, stanowiącymi Załącznik nr 7 do SIWZ.

        2.8. Wymaganiami Technicznymi dla przepustnic zaporowych przeznaczonych do stosowania w systemie ciepłowniczym m. Rzeszów, stanowiącymi Załącznik nr 8 do SIWZ

        2.9. Wymaganiami dotyczącymi wykonania inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej, stanowiącymi Załącznik nr 9 do SIWZ.

        2.10. Wymaganiami dla spawaczy i personelu nadzorującego wykonanie prac spawalniczych oraz wymaganiami dla badań RTG spoin stanowiącymi Załącznik nr 10 do SIWZ.

        2.11. Wymaganiami Technicznymi dla zaworów kulowych kołnierzowych i z końcówkami do wspawania stanowiącymi Załącznik nr 11 do SIWZ.

        2.12. Zestawienie materiałów stanowiących Załącznik nr 12 do SIWZ.

        Normami odnoszącymi się do danego rodzaju robót, instrukcjami montażowymi producentów materiałów oraz Wymaganiami Technicznymi Cobrti Instal.

        2.13. Zasadami wiedzy technicznej, aktualnie obowiązującym Prawem budowlanym wraz z aktami wykonawczymi do niego oraz przepisami bhp.

        III/3. Do obowiązków Wykonawcy (dla każdej Części oddzielnie) należy:

        3.1. Zabezpieczenie terenu budowy poprzez zapewnienie bezpiecznego (w tym zgodnego z przepisami BHP) i estetycznego wygrodzenia terenu budowy oraz poniesienie pełnej odpowiedzialności za teren budowy od dnia jego przejęcia do dnia przekazania właścicielowi nieruchomości.

        3.2. Zakres zamówienia obejmuje zgodnie z dokumentacją projektową budowę przyłączy cieplnych wysokich parametrów do budynków mieszkalnych wielorodzinnych w rejonie ul. Paderewskiego w Rzeszowie, z wyłączeniem odcinka X-Y, z podziałem na trzy Części:

        Część 1: Roboty technologiczne ziemne i odtworzeniowe związane z budową sieci i przyłączy cieplnych (za wyjątkiem robót z Części 2) zgodnie z dokumentacją projektową.

        Część 1a: Roboty technologiczne ziemne i odtworzeniowe związane z budową sieci i przyłączy cieplnych na odcinkach A-B i C-D (za wyjątkiem robót z Części 2) zgodnie z dokumentacją projektową.

        Część 2: Wykonanie poduszki utwardzającej z geowłókniną na odcinku od pkt Z5 w kierunku przyłączanych budynków, zgodnie z Rozdziałem III.1. pkt 5 PBW oraz zgodnie ze schematem wykonania poduszki przestawionym w PBW.

        3.3. Wykonanie robót ziemnych polegających na odtworzeniu nawierzchni oraz doprowadzeniu do stanu pierwotnego terenów robót oraz terenów nie będących terenem budowy, a związanych z tymi robotami (dotyczy dróg dojazdowych, chodników i trawników oraz innych elementów, które wymagają przywrócenia do stanu pierwotnego) oraz uzyskanie stosownych protokołów odbiorowych, które należy przekazać Zamawiającemu zgodnie z warunkami zawartymi w dokumentacji projektowej.

        3.4. Zabezpieczenie materiałów koniecznych do wykonania przedmiotu zamówienia.

        Materiały muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, tj. wyprodukowane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą dostarczenia na teren budowy, spełniać wymogi Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (tekst jednolity Dz.U. z 2016, poz. 1570 z późn. zm.) wraz z przepisami wykonawczymi do tej Ustawy, muszą posiadać deklaracje zgodności z normą lub aprobatą techniczną (dot. wyrobów budowlanych wprowadzonych do obrotu przed 1.7.2013 r.) lub kopie deklaracji właściwości użytkowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/2011 (dot. wyrobów budowlanych wprowadzonych do obrotu po 1.7.2013 r.) oraz muszą spełniać normy ekologiczne UE określone w obwieszczeniach Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego w sprawie wykazu norm zharmonizowanych.

        Każda partia materiałów musi być przed wbudowaniem odebrana i zaakceptowana przez inspektora nadzoru ustanowionego przez Zamawiającego.

        Czynność tą należy dokonać poprzez sporządzenie stosownego protokołu odbioru. Przy każdorazowym odbiorze materiałów należy przekazać Inspektorowi nadzoru stosowne dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań Ustawy z dnia 16.4.2004 r. o wyrobach budowlanych (tekst jednolity Dz.U. z 2016, poz. 1570 z późn. zm.) wraz z przepisami wykonawczymi do tej ustawy tj. m.in. deklaracje zgodności lub kopie deklaracji właściwości użytkowych, aprobaty techniczne.

        Uwaga I:

        Wykonawca musi zapewnić dodatkowe opaski termokurczliwe na każdą mufę z uwagi na posadowienie rurociągu ciepłowniczego w nawodnionym terenie.

        Uwaga II:

        Nie dotyczy materiałów koniecznych do wykonania zamówienia, które zapewnia Zamawiający.

        3.5. Odebrania przez Wykonawcę materiałów, które zapewnia Zamawiający wg zasad określonych w niniejszym postanowieniu. Materiały zgodnie z wykazem wg Załącznika nr 12 do SIWZ, Zamawiający wyda Wykonawcy do wykonania robót objętych zamówieniem na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego. Odbiór w/w materiałów będzie następował maksymalnie w dwóch transzach, z magazynu MPEC przy ul. Baczyńskiego 5, w godzinach 700 – 1400 po wcześniejszym (min. 24 h) powiadomieniu o odbiorze materiałów przedstawiciela Zamawiającego. Wszelkie koszty związane z odbiorem materiałów (załadunek, transport, rozładunek) ponosi Wykonawca.

        Ryzyko przypadkowej utraty lub zniszczenia materiałów ponosi Wykonawca z chwilą protokolarnego odbioru tych materiałów od Zamawiającego.

        Materiały, o których mowa w niniejszym pkt są objęte gwarancją jakości producenta. Zamawiający przeniesie na Wykonawcę uprawnienia z gwarancji i rękojmi dotyczące tych materiałów na podstawie umowy o realizację zamówienia. Na tę okoliczność Zamawiający wystawi Wykonawcy stosowny dokument.

        Zamawiający informuje dodatkowo, że wykaz materiałów, nie obejmuje pianki do muf i ma do niej zastosowanie poniższe postanowienie.

        W przypadku konieczności zastosowania dodatkowych materiałów, nie uwzględnionych w Załączniku nr 12, Wykonawca uzyska je własnym staraniem i na swój koszt.

        Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów budowlanych równoważnych do tych wskazanych w PBW pod warunkiem, iż spełniają wymagania techniczne stanowiące załączniki do niniejszej SIWZ. Pozostałe materiały budowlane nieuwzględnione w wymaganiach technicznych Zamawiającego muszą być równoważne do wskazanych w PBW w zakresie parametrów technicznych i materiałowych.

        W przypadku jakichkolwiek wątpliwości udowodnienie równoważności spoczywa na Wykonawcy.

        3.6. Koordynowanie prac dotyczących obsługi geodezyjnej budowy oraz badań rtg. spoin, które będą wykonywane przez podmioty wskazane przez Zamawiającego na zasadach szczegółowo opisanych w Załączniku nr 9 i nr 10 do SIWZ.

        3.7. Koordynowanie prac związanych z przewiertem sterowanym przez potok Młynówka, który będzie wykonywał podmiot wskazany przez Zamawiającego.

        3.8. Prace w obrębie kabli elektroenergetycznych, oświetleniowych, kabli i kanalizacji teletechnicznych, kolektorów deszczowych, kanalizacji sanitarnych, rur wodociągowych oraz innych urządzeń uzbrojenia terenu, wykonać pod nadzorem właścicieli uzbrojenia oraz uzyskanie stosownych protokołów odbiorowych, które należy przekazać Zamawiającemu w dokumentacji powykonawczej, oraz okazać na każdorazowe żądanie inspektora nadzoru.

        Wykonawca ponosi wszelką odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia uzbrojenia podziemnego i naziemnego, jak również ponosi wszelkie koszty związane z przebudową infrastruktury podziemnej, która koliduje z budowaną siecią ciepłowniczą (w tym również uzbrojenia nie zaewidencjowanego w Planie Zagospodarowania Terenu).

        3.9. Przed rozpoczęciem prac należy opracować i dostarczyć Zamawiającemu planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia – BIOZ.

        3.10. Wykonanie połączeń spawanych bez względu na średnicę rurociągu poprzez spawanie metodą TIG w osłonie argonu zgodnie z Załącznikiem nr 10 do SIWZ.

        3.11. Sukcesywne uzyskiwanie od Inspektora nadzoru, odbioru muf zgodnie z wymaganiami technicznymi, stanowiącymi Załącznik nr 7 do SIWZ.

        3.12. Wykonanie płukania sieci do uzyskania w wodzie popłucznej wartości zawiesiny ogólnej nie większej niż 5,5 mg/l.

        3.13. Wszelkie materiały powstałe z demontażu nawierzchni dróg i chodników, nadwyżki mas ziemi zagospodarować, zutylizować we własnym zakresie zgodnie przepisami Ustawy o odpadach, Ustawy Prawo ochrony środowiska wraz z przepisami wykonawczymi.

        3.14. Zabezpieczenie przed uszkodzeniem drzew i ich układy korzeniowe nie podlegające wycince, a będące w pasie prowadzenia robót. Zabezpieczenie wykonać zgodnie ze sztuką ogrodniczą.

        Na nasadzenia, które Wykonawca uzna za konieczne do usunięcia, Wykonawca uzyska we własnym zakresie i na swój koszt stosowne zezwolenia/decyzje wg obowiązujących w tym zakresie przepisów. Wykonawca zwalania Zamawiającego w tym zakresie z odpowiedzialności z tytułu ewentualnych roszczeń zgłoszonych przez osoby trzecie.

        3.15. Spisanie protokołów wejścia w teren z władającymi działkami oraz po zakończeniu robót protokołów oddania terenu budowy władającym działkami, sporządzonych przy współudziale Inspektora nadzoru Zamawiającego. Protokoły należy dołączyć do protokołu odbioru końcowego dokumentacji odbiorowej.

        3.16. Respektowanie praw władających działkami do kontroli nieruchomości, zabezpieczonych w spisanych z nimi umowach.

        W przypadku konieczności prowadzenia dodatkowych prac tj. w szczególności:

        — składowania materiałów,

        — wykonania dróg dojazdowych,

        — prowadzenie wszelkich prac przygotowawczych, itp. na działkach nie objętych umowami, Wykonawca uzyska zgodę właścicieli tych działek we własnym zakresie i na swój koszt.

        3.17. Ubezpieczenie robót oraz terenu budowy od wszystkich ryzyk, które mogą zaistnieć w czasie realizacji przedmiotu zamówienia na cały okres jego realizacji.

        Przez ubezpieczenie od wszystkich ryzyk rozumie się ubezpieczenie obejmujące ochroną ubezpieczeniową wszelkie szkody materialne w przedmiocie umowy o wykonanie robót budowlanych wywołane przez zdarzenie losowe (takie jak np. ogień, huragan, powódź), czyli zniszczenie lub uszkodzenie materiałów budowlanych i montowanych urządzeń oraz zniszczenie lub uszkodzenie powodujące konieczność odtworzenia robót i naprawy lub wymiany wznoszonych obiektów albo montowanych urządzeń. Rozumie się przez to również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody osobowe i rzeczowe oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich, a powstałych w związku z prowadzonymi robotami, w tym ruchem pojazdów mechanicznych.

        Szczegółowe wymagania opisano w Rozdziale XIX SIWZ.

        3.18. Zapewnienie nadzoru geologicznego na czas realizacji zamówienia.

        3.19. Uzyskanie stosownego zezwolenia zarządcy dróg dotyczącego transportu materiałów potrzebnych do realizacji przedmiotu zamówienia do i z terenu budowy.

        3.20. Prowadzenie dziennika odbioru poszczególnych etapów prac wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia (dla każdej Części oddzielnie).

        Niedopełnienie powyższego obowiązku skutkować będzie wstrzymaniem prac oraz prawem do naliczania kar umownych, określonych w Rozdziale XIX SIWZ.

        3.21. Dostarczyć Zamawiającemu wszelkie dokumenty odbiorowe i uzyskać pisemną aprobatę Zamawiającego przed zgłoszeniem do odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.

        3.22. Zgłoszenie do odbioru częściowego i końcowego należy dokonać poprzez zawiadomienie Zamawiającego faksem lub na piśmie o gotowości do przekazania przedmiotu zamówienia.

        3.23.Respektowanie wymagań dodatkowych, o których mowa w poniższych punktach.

        III/4. Zamawiający zobowiązuje się do:

        4.1. Przekazania PBW.

        4.2. Przekazania dziennika odbioru poszczególnych etapów prac wchodzących w zakres przedmiotu zamówienia (dla każdej Części oddzielnie).

        4.3. Przekazania kopii zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych.

        4.4. Zapewnienia nadzoru inwestorskiego.

        4.5. Zapewnienia obsługi geodezyjnej budowy oraz badania rtg. 100 % spoin, Wykonywanie usług nastąpi na zasadach szczegółowo opisanych w Załączniku nr 9 i nr 10 do SIWZ (Umowy z Wykonawcami ww. usług będą dostępne do wglądu u Zamawiającego po podpisaniu umowy z Wykonawcą wybranym w wyniku niniejszego postępowania).

        4.6. Zapewnienia przewiertu sterowanego (horyzontalnego HDD) przez potok Młynówka wraz z materiałami, który będzie wykonywał podmiot wskazany przez Zamawiającego (Umowa z Wykonawcą na ww. robotę będzie dostępna do wglądu u Zamawiającego po podpisaniu umowy z Wykonawcą wybranym w wyniku niniejszego postępowania).

        Uwaga: Połączenie sztywnych rurociągów preizolowanych z giętkimi leży po stronie Wykonawcy.

        4.7. Przekazania materiałów, o których mowa w Załączniku nr 12 do SIWZ na zasadach określonych w pkt 3.5.

        III/5. Informacje i wymagania dodatkowe:

        5.1. Zamawiający dopuszcza zmiany w wymiarach zastosowanych elementów preizolowanych (kolana, trójniki, zawory, itp.) określonych w projekcie z wyłączeniem zastosowania odcinków rur dłuższych niż 12 m, o ile podyktowane jest to względami technologicznymi i nie powoduje kolizji z istniejącym uzbrojeniem. Punkty włączenia do istniejących sieci ciepłowniczych muszą być zachowane. Zmiany te nie mogą powodować odstępstwa powyżej 0,3 m od trasy sieci ciepłowniczej przedstawionej w projekcie.

        Wszelkie odstępstwa od PBW muszą być zatwierdzone przez projektanta sieci ciepłowniczej będącej przedmiotem zamówienia (poprzez stosowne zapisy na kopii PBW). Zmiany te muszą być również zaakceptowane przez inspektora nadzoru oraz powykonawczo uzgodnione w Oddziale Uzgadniania Dokumentacji Projektowych w Wydziale Geodezji Urzędu Miasta Rzeszowa lub innych organach przewidzianych przepisami prawa.

        Nie należy dokonywać zmian istotnych z punktu widzenia Prawa Budowlanego.

        Za brak przedłożenia dokumentacji powykonawczej, Zamawiający zastrzega sobie prawo naliczenia kar umownych, określonych w Rozdziale XIX SIWZ.

        5.3. Koszty związane z planowym opróżnianiem, ponownym napełnianiem sieci ciepłowniczej nośnikiem ciepła oraz uruchomieniem systemu ciepłowniczego ponosi Zamawiający.

        5.4. Wykonanie montażu trójników na istniejącej sieci preizolowanej w pkt 0 należy uzgodnić z Działem Eksploatacji Zamawiającego.

        Przerwa technologiczna związana z rozcięciem sieci nie może trwać dłużej niż 4 h.

        Za przekroczenie ww. terminu Zamawiający zastrzega sobie prawo naliczenia kar umownych, określonych w Rozdziale XIX SIWZ.

        5.5. W przypadku różnic w zakresie wymagań technicznych określonych w dokumentacji projektowej (zgodnie z pkt III/2. ppkt 2.1. do 2.4.), a wymaganiami Zamawiającego (zgodnie z pkt III/2. ppkt 2.5. do 2.13.), zastosowanie mają wymagania Zamawiającego, potwierdzone przez inspektora nadzoru.

        5.6. Wszelkie niezbędne do wykonania zakresu zamówienia, a wymagane prawem zezwolenia, pozwolenia, uzgodnienia, opinie, nadzory, decyzje, dopuszczenia lub odbiory, nie wymienione w niniejszej SIWZ jako uzyskane lub pozostające do uzyskania przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest uzyskać we własnym zakresie i na swój koszt, bez dodatkowego wynagrodzenia z odpowiednim wyprzedzeniem.

        Stosowne dokumenty i protokoły odbiorów Wykonawca przedłoży Zamawiającemu do protokołu częściowego oraz końcowego odbioru robót.

        Uwaga:

        Nie dotyczy zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, którym będzie dysponował Zamawiający.

        5.7. Przed rozpoczęciem robót ziemnych na danym etapie robót, należy uzgodnić na roboczo z inspektorem nadzoru długość odcinka, na którym będą realizowane roboty ziemne.

        Brak akceptacji inspektora nadzoru poprzez wpis do dziennika odbioru poszczególnych etapów prac, skutkować będzie wstrzymaniem prac oraz prawem do naliczania kar umownych, określonych w Rozdziale XIX SIWZ.

        5.8. Wykonawca zwalnia Zamawiającego z odpowiedzialności wobec osób trzecich, które zgłosiły roszczenia w związku z prowadzeniem przez Wykonawcę robót objętych niniejszą umową zarówno co do roszczeń zgłoszonych w trakcie realizacji umowy, jak i po jej zakończeniu.

        III/6. Wykonawca jest zobowiązany opracować i złożyć wraz z ofertą Harmonogram Rzeczowy Realizacji Robót, uwzględniający zakres robót objętych przedmiotem zamówienia (tj. roboty ziemne, technologiczne i odtworzeniowe, które muszą być realizowane sukcesywnie. Sukcesywność robót odtworzeniowych ma polegać na niezwłocznym ich wykonywaniu, bezpośrednio po odbiorze robót technologicznych na danym odcinku sieci.

        III/7. Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej na terenie realizacji przedmiotu zamówienia.

        III/8. Wymagany minimalny okres gwarancji jakości i rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia: 60 miesięcy licząc od daty podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia. Okres rękojmi za wady fizyczne przedmiotu umowy równy jest okresowi gwarancji.

        Gwarancja i rękojmia zgodnie z warunkami określonymi w Rozdziale XVI i XIX SIWZ.

        III/9. Na podstawie art. 29 ust. 3a Ustawy Zamawiający wymaga, aby czynności przy realizacji zamówienia, które wykonywane są w sposób określony w art. 22 § 1 Kodeksu Pracy

        (tj. praca określonego rodzaju na rzecz pracodawcy, wykonywana pod kierownictwem pracodawcy oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę) były wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę. Do czynności tych Zamawiający zalicza proste czynności budowlane realizowane własnym sprzętem wykonawcy lub ręcznie, polegające na:

        — wykonywaniu wykopów liniowych pod sieci ciepłownicze,

        — zasypywaniu wykopów, równanie terenu,

        — układaniu rur preizolowanych w wykopach liniowych,

        — transporcie piasku i kruszyw (o ile są wymagane) na plac budów,

        — spawaniu rurociągów ciepłowniczych,

        — wykonaniu montażu złączy termokurczliwych wraz z badaniem ciągłości instalacji alarmowej sieci cieplnego,

        — odtworzeniu nawierzchni terenu robót wraz z terenem nie będącym terenem budowy.

        A związanym z wykonywanymi robotami budowlanymi.

        Pozostałe wymagania, w szczególności uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 29 ust. 3a Ustawy oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w Rozdziale XIX SIWZ.

        Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania przeglądu budowy przez inspektora BHP Zamawiającego na okoliczność sprawdzenia przestrzegania przepisów BHP na budowie.

        III/10. Pozostałe wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia i jego realizacji określone są w Rozdziale XIX SIWZ i Załącznikach do SIWZ.

        III/12. Pozostałe wymagania Zamawiającego dotyczące przedmiotu zamówienia i jego realizacji określone są w Rozdziale XIX SIWZ i Załącznikach do SIWZ.

      5. Common procurement vocabulary (CPV):
        45000000, 45100000, 45200000, 45231000, 45231110, 45232140, 45233000, 45112710, 45236000
      6. Information about Government Procurement Agreement (GPA):
        The contract is covered by the Government Procurement Agreement (GPA): no
    2. Total final value of contract(s):
      1. Total final value of contract(s):
        Value: 667 000.00 PLN
        Excluding VAT
  3. Section IV. Procedure
    1. Type of procedure
      1. Type of procedure
        Open
    2. Award criteria
      1. Award criteria
        The most economically advantageous tender
      2. Information about electronic auction
        An electronic auction will be used: no
    3. Administrative information
      1. File reference number attributed by the contracting authority

        KZP-1/252/TT/10/18/UE

      2. Previous publication(s) concerning the same contract
        Contract notice
        Notice number in the OJEU: 2018/S 125-286877 of 03.07.2018
        Other previous publications
        Notice number in the OJEU: 2018/S 141-323758 of 25.07.2018
        Notice number in the OJEU: 2018/S 160-367586 of 22.08.2018
  4. Section V. Award of contract
    1. Award and contract value
      1. Date of contract award decision
        15.10.2018
      2. Information about offers:
        Number of offers received: 2
      3. Name and address of economic operator in favour of whom the contract award decision has been taken:
        Przedsiębiorstwem Specjalistycznym „ENERGOTERM” Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością
        ul. Płaska 4-10
        Toruń
        87-100
        Poland
        Contact point(s): 87-100
        Telephone: +48 124311228
        E-mail: [email protected]
      4. Information on value of contract
        Initial estimated total value of the contract
        Value: 700 000.00 PLN
        Excluding VAT
        Total final value of the contract
        667 000.00 PLN
        Excluding VAT
      5. Information about subcontracting
        The contract is likely to be sub-contracted: no
      6. Price paid for bargain purchases


  5. Section VI. Complementary information
    1. Information about European Union funds
      The contract is related to a project and/or programme financed by European Union funds: yes
      Reference to project(s) and/or programme(s):

      Przedmiot niniejszego postępowania realizowany jest w ramach Projektu pn.

      „Budowa nowych sieci, przyłączy i węzłów do nowych obiektów” (POIS.01.06.02-00-0018/16-00) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa I: Zmniejszenie emisyjności gospodarki, Działanie 1.6 Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe, Poddziałanie: 1.6.2 Sieci ciepłownicze i chłodnicze dla źródeł wysokosprawnej kogeneracji

    2. Additional information
    3. Procedures for appeal
      1. Body responsible for appeal procedures
        Urząd Zamówień Publicznych
        ul. Postępu 17a
        Warszawa
        02-676
        Poland
        Contact point(s): 02-676
        Telephone: +48 224587801
        E-mail: [email protected]
        Fax: +48 224587800
        Internet address: www.uzp.gov.pl
      2. Lodging of appeals

        1. Wykonawcom, a także innym podmiotom mającym interes w uzyskaniu zamówienia, którzy ponieśli lub mogą

        ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów Ustawy przysługują środki ochrony

        prawnej określone w Dziale VI Ustawy.

        2. Na podstawie art. 180 ust. 1 Ustawy, od niezgodnej z przepisami Ustawy czynności Zamawiającego podjętej

        w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany

        na podstawie Ustawy, przysługuje odwołanie.

        3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca

        się niezgodność z przepisami Ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz

        wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.

        4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej w postaci papierowej albo w postaci elektronicznej,

        opatrzone odpowiednio własnoręcznym podpisem albo kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

        5. Odwołujący, pod rygorem odrzucenia odwołania, przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem

        terminu do jego wniesienia w taki sposób aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.

        Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego

        wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków

        komunikacji elektronicznej.

        6. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej

        podstawę jego wniesienia w sposób określony w art. 180 ust. 5 zdanie drugie Ustawy, albo w terminie 15 dni –

        jeżeli zostały przesłane w inny sposób.

        7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień SIWZ wnosi się w terminie 10

        dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie

        internetowej.

        8. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym

        powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach

        stanowiących podstawę jego wniesienia.

        9. Jeżeli Zamawiający mimo takiego obowiązku nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty

        najkorzystniejszej, odwołanie wnosi się nie później niż w terminie:

        a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia,

        b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii

        Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.

        10.W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ

        Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert

        11. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega

        zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia.

        12. Szczegółowe zasady postępowania po wniesieniu odwołania, określają stosowne przepisy Działu VI

        ustawy.

        13. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.

        Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.

        Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby,

        przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora

        wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. - Prawo pocztowe (tekst jednolity Dz.U. 2017 r.

        poz. 1481) jest równoznaczne z jej wniesieniem.

        14. Pozostałe postanowienia dotyczące skargi zawarte są w Dziale VI Ustawy.

      3. Service from which information about the lodging of appeals may be obtained
        Urząd Zamówień Publicznych
        ul. Postępu 17a
        Warszawa
        02-676
        Poland
        Contact point(s): 02-676
        Telephone: +48 224587801
        E-mail: [email protected]
        Fax: +48 224587800
        Internet address: www.uzp.gov.pl
    4. Date of dispatch of this notice
      19.10.2018